Enteral Beslenme Ürünleri: Başlarken İhtiyaç Duyduğunuz Temel Bilgiler

Enteral Beslenme Ürünleri ve hizmetleri

Başlangıç Rehberi: Evde Enteral Beslenme Hakkında Temel Sorularınızın Yanıtları

Enteral beslenme ürünleri, beslenme tedavisine başladığınızda, yeni hastaların birçok sorusu ve endişesi olabilir. Arte Medikal’in uzmanları, Evde Enteral Beslenme Tedavisi hastaları için klinik durumunuza ve bireysel ihtiyaçlarınıza en uygun formülü belirlemeniz ve size reçete yazan doktorunuzla birlikte çalışmanız konusunda size yardımcı olabilir.

Klinik Geçiş Uzmanımız, beslenmenizi hazırlamanız ve uygulamanız konusunda tam olarak nasıl yapmanız gerektiği konusunda size ve ailenize kadar güven kazanana kadar çalışacaktır. Ayrıca size detaylı yazılı talimatlar verilecek ve yol boyunca size yardımcı olmak için geniş kaynaklara erişiminiz olacaktır. Bu arada, bu “Başlarken” rehberi, temel sorularınızın bazılarını yanıtlamaya yardımcı olması amacıyla hazırlanmıştır.

Evde Enteral Beslenme Temel Bilgileri

Evde enteral beslenme nasıl uygulanır?

Evde enteral beslenme, yetersiz beslenme veya besinleri yeterince emememe durumunda, beslenme ihtiyaçlarınızı karşılamak için direkt olarak mideye veya ince bağırsağa esnek, boş bir tüp aracılığıyla sağlanır.

Klinik durumunuza bağlı olarak, Enteral beslenme ürünleri, aşağıdaki üç şekilde tüpünüz aracılığıyla verilebilir:

 1. Bolus: Bolus veya şırınga ile besleme, formülü tüpünüze itmek veya aktarmak için bir şırınga kullanır.
 2. Yerçekimi: Yerçekimi beslemesi, bir besleme çantasından beslemeyi tüpünüze itmek için yerçekimi tarafından yaratılan basıncı kullanır.
 3. Pompa: Pompa destekli besleme, formülü besleme tüpüne sürekli bir hızda verir.

Arte Medikal ekibi, reçetenizi doktorunuzdan alabilir ve günlük besin formülü ve su ihtiyacınızı karşılamak için sizinle konuşabilir.

Formül ve malzemelerim nasıl alacağım?

Doktorunuz bilgilerinizi bize gönderdikten ve her şeyi doğruladıktan sonra, tercih ettiğiniz adrese hızlı, güvenli ve profesyonel bir şekilde teslimat yapılır. Enteral beslenme ürünleri kalitesinden ve teslimattan gurur duyuyoruz.

Sigortam ihtiyacım olanları karşılar mı?

Sigorta hakları, bireysel sigorta planına göre değişir. Sigorta sağlayıcınızla, Koordinatörümüz sizin adınıza çalışacaktır. Finansal bilgiler ve sigorta kapsamı, hizmetiniz başlamadan önce sizinle tartışılacaktır.

Hangi ek kaynaklar mevcut?

Arte Medikal, Evde enteral beslenme’ye yeni başlayanlar veya uzun süredir hastası olanlar için çeşitli kaynaklara sahiptir. Daha fazla bilgi için sitemizi ziyaret edebilir veya Arte Medikal ile iletişime geçebilirsiniz.

Bize Dair Beklentileriniz

Terapiye başlamadan Arte Medikal’den ne bekleyebilirim?

 • Evraklarımızı gözden geçirecek ve ilerleyen süreci açıklayacağız.
 • Reçetenizi yazan doktorunuz veya hastane ekibiyle işbirliği yaparak evdeki geçişinizi başarılı bir şekilde yapacağız.
 • Birebir eğitim ve destek sağlayacağız. Size ve/veya sevdiklerinize aldığınız tedavi hakkında öğretecek ve tüm sorularınızı yanıtlayacağız.
 • İlerleyen süreçte sizinle en iyi nasıl iletişim kurulabileceğini öğreneceğiz.
 • Tedavinizi en başarılı hale getirmek için sizi nasıl iletişim kuracağınızı ve kaynaklara nasıl erişeceğinizi kesin olarak bileceksiniz.

Tedaviye başladıktan sonra Arte Medikal’den ne bekleyebilirim?

 • Ekibimiz, sorularınızı yanıtlamak için günün her saati hazırdır.
 • İletişim tercihinize bağlı olarak sizinle iletişime geçecek, durumunuzu öğrenecek, yeniden doldurma işleminizi planlayacak ve teslimatınızı onaylayacaktır.
 • Devam etme siparişleri, güncellenmiş klinik bilgiler veya sigorta şirketinizin yetkilendirme için gereken herhangi bir bilgi için reçetenizi yazan doktorunuzla iletişime geçeceğiz.
 • Sigortanızdan gerekli yetkilendirmeyi alacağız, böylece kapsamınızla ilgili endişelenmenize gerek kalmaz.

Arte Medikal ile İletişime Geçin

Evde veya infüzyon merkezlerinde beslenme destek hizmetleri ve diğer infüzyon tedavisi alan yüzlerce hastaya hizmet veren Arte Medikal, en başarılı ve tecrübeli hastane dışı infüzyon tedavisi sağlayıcılarından biridir. Size en yakın bir infüzyon merkezi olup olmadığını veya evde infüzyon tedavisinin hastalarınız için bir seçenek olup olmadığını öğrenmek için bize başvurun.

Shopping Cart